Німеччина заборонить пластикові пакети з 2020 року

У Німеччині підготували законопроект про заборону пластикових пакетів з 2020 року

Відповідний законопроект розробило міністерство охорони навколишнього середовища. За порушення закону торговців зможуть оштрафувати на суму до 100 тисяч євро.

Міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини розробило законопроект, що забороняє навіть біорозкладані пакети вже з 2020 року. За порушення торговцям буде загрожувати штраф до 100 тисяч євро. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Bild і dpa в п’ятницю, 6 вересня.

Мета законопроекту – вилучити зі сфери торгівлі будь-які пластикові пакети, в тому числі біорозкладані. За словами міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки Німеччини Свен Шульце (Svenja Schulze), слова якої наводить видання dpa, подібні пакети перегнивають аж ніяк не точно так само, як справжні біовідходи.

За порушення правил магазинах будуть загрожувати штрафи у розмірі до 100 тисяч євро.

За повідомленням Bild, виняток буде зроблено для міцних многразовых сумок і тонких відривних пакетиків для овочів та фруктів, оскільки їх заборона, на думку авторів законопроекту, може призвести лише до більшого марнотратства.

Розроблений міністерством законопроект надіслано на погодження профільним відомствам і може набути чинності вже в першому півріччі 2020 року. За ним піде шестимісячний перехідний період для ліквідації запасів вже наявних пластикових пакетів.

Ще в 2016 році представники торгівлі та уряду ФРН домовилися скоротити використання пластикових пакетів. З тих пір багато магазинів або повністю відмовилися від них, або стягують за них плату у покупців. Це призвело до зниження попиту на пластикові пакети: якщо в 2016 році на кожного покупця припадало 45 пластикових пакетів, то в 2018 році – 24.

Таким чином, Німеччина вже виконала встановлений ЄС норматив, згідно з яким до кінця 2025 року на кожного людини не повинно припадати більше 40 пакетів в рік.

Нагадаємо, що раніше в Парижі оголосили надзвичайну кліматичної ситуації.

Також повідомлялося, що Папа Римський закликав всі країни відмовитися від викопного палива.