Лукашенко назвав Росію “старшим братом” і попросив “не нагинати” Білорусь

Олександр Лукашенко вважає білорусів і росіян одним народом

Глава держави заявив, що білоруси не дозволять поховати “нашого старшого брата” і попросив у Росії дешевого газу.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив, що білоруси і росіяни – один народ, але вимагає від Росії, щоб вона “не нагибала і не гнобила” Білорусь. Про це глава держави заявив під час прес-конференції в п’ятницю, 6 вересня, повідомляє БелТА.

Лукашенко відкинув твердження, що Білорусь у зовнішній політиці нібито розгорнулася на Захід. Він зазначив братський характер стосунків з Росією, і при цьому він назвав Росію “старшим братом”.

“Чому ми повинні ставитися до них погано, розвертатися кудись, зраджувати їх, як деякі говорять. … Білоруси не дозволять зрадити нашого старшого брата”, – зауважив Лукашенко.

Лукашенко також зазначив, що Білорусь вимагає від Росії, що вони “не гнобили, не схиляли їх, а в скрутну хвилину надавали підтримку.

Зокрема, він попросив Росію поставити в Білорусь “10-15 мільярдів кубометрів газу за прийнятними цінами” в рахунок того, що частина території Білорусі досі забруднена радіацією від вибуху на Чорнобильській АЕС, яка належала СРСР, а Росія оголосила себе правонаступницею Союзу. В іншому випадку Лукашенко пригрозив купувати паливо у інших країн.

Також Лукашенко заявив, що Білорусь може спільно з Україною чи Росією прийняти Олімпіаду.

Декількома днями раніше повідомлялося, що Лукашенко розглядає проект по інтеграції з Росією.