США анонсували нові ракетні випробування

Сполучені Штати мають намір випробувати заборонену ДРСМД ракету середньої дальності до кінця року.

США планують розгорнути нові ракети (Precision Strike Missile, PrSM) і раніше заборонені Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) гіперзвукові балістичної ракети з боєголовкою на початку 2020-х років. Про це заявив виконуючий обов’язки міністра армії США Райан Маккарті.

За його словами, ракети PrSM, якщо їх перепрограмувати, зможуть за своєю дальності виходити за рамки ДРСМД. Також він зазначив, що це стосується і гіперзвукових ракет з балістичної боєголовкою.

“Все це можливо зробити в найближчому майбутньому. Все це знаходиться в процесі розробки. Ми розраховуємо розгорнути гіперзвукові, а також високоточні ракети на початку 2020-х років”, – сказав Маккарті.

У свою чергу, заступник помічника міністра оборони США з питань ядерної і ракетної стримування Роберт Суфер заявив, що військові мають намір до кінця поточного року провести випробування раніше забороненої договором РСМД балістичної ракети наземного базування середньої дальності. При цьому він відмовився уточнити, про який саме ракеті йде мова.

Нагадаємо, США офіційно покинули договір про ракети середньої і малої дальності (ДРСМД) на початку серпня, звинувативши Москву в порушенні договору і розробки забороненого типу ракет. Після чого США випробували першу ракету наземного базування з досяжності понад 500 кілометрів.