Путін: Росія зробить заборонені перш ракети

Росія має намір дзеркально відповідати США по заборонених раніше ракетам

Російські президент пообіцяв тільки створити, але не розміщувати раніше заборонені ракети.

Росія не буде першою розміщувати заборонені перш ДРСМД ракети. Про це заявив президент РФ Володимир Путін на пленарній сесії Східного економічного форуму в четвер, 5 вересня.

“Ми вже публічно сказали про те, що не будемо розміщувати, після того як американці випробували таку ракету. Ми не будемо розміщувати її – а ми зробимо такі ж ракети, зрозуміло, в тих регіонах, де не з’являться ракетні системи американського виробництва подібного класу наземного базування”, – сказав Путін.

За його словами, заява глави Пентагону про те, що США готові розмістити такі ракети в Японії і Південній Кореї, “не радує” Росію.

“Якщо вони [ракети США] будуть розміщені у Японії чи Південній Кореї, ми розуміємо, що це буде зроблено під приводом купірування загроз з боку Північної Кореї, але і для нас це створює певні суттєві проблеми”, – сказав Путін. “Тому що, швидше за все, ці ракетні системи будуть перекривати значну частину російської території, в тому числі на Далекому Сході”, – підкреслив президент РФ.

Він зазначив, що вихід США з ДРСМД є контрпродуктивним кроком, руйнує систему міжнародної безпеки та контролю над озброєннями.

Путін також розповів, що пропонував Трампу купити у Росії нове гіперзвукова зброя, але США заявляють, що самі планують провести аналог.

Нагадаємо, США офіційно покинули договір про ракети середньої і малої дальності (ДРСМД) на початку серпня, звинувативши Москву в порушенні договору і розробки забороненого типу ракет. Після чого США випробували першу ракету наземного базування з досяжності понад 500 кілометрів.