Протестувальники в Гонконзі вимагають розслідування жорстокості поліції

Протестувальники в Гонконзі незадоволені поступками влади

Влада заявила, що скасують поправки до закону про екстрадицію, які спочатку викликали протест, але тепер протестувальники хочуть розслідування жорстокості поліції під час акцій.

У Гонконзі протестувальники вважають недостатніми поступки місцевої влади і мають намір продовжувати протести. Про це повідомляє агентство Associated Press у четвер, 5 вересня.

Напередодні глава адміністрації Гонконгу Керрі Лем заявила про відмову від планів змінювати закон про екстрадицію, що і спровокувало протести, деякі активісти у ніч на четвер, 5 вересня, вийшли на вулиці. Вони скандували гасло: “Всі п’ять вимог і ні одним менше”. Тим не менш, поки що не йдеться про масові акції протесту.

Демонстранти вимагають незалежного розслідування щодо жорстоких і неправомірних дій поліції проти протестувальників. Крім того, вони виступають за негайне звільнення всіх затриманих учасників акцій, а також проти прирівнювання протестів до безладів.

Останній пункт їх вимог – визначати главу Гонконгу шляхом прямих виборів, без втручання влади.

Відразу ж після того, як Керрі Лем оголосила про відмову від поправок до законопроекту, на онлайн-форумах, використовуваних учасниками протестів, з’явилися заклики до нових акцій. Зокрема, масова демонстрація планується в суботу, 7 вересня. Протестуючі мають намір заблокувати рух транспорту, що зв’язує центр Гонконгу і аеропорт.

Керрі Лем стверджує, що відмовилася від зміни закону про екстрадицію, щоб “допомогти запобігти насильству і зупинити якомога швидше хаос, відновити громадський порядок і допомогти просуванню економіки і поліпшенню умов життя”.

Нагадаємо, акції протесту в Гонконзі тривають вже кілька місяців. Спочатку мітинги були спрямовані проти законопроекту про екстрадицію в Китай, однак пізніше вони переросли в більш широку реакцію проти уряду Гонконгу і його політичних лідерів.

Глава адміністрації Гонконгу Керрі Лем 4 вересня оголосила про процедуру відкликання законопроекту про екстрадицію, спроби прийняття якого викликали масові протести в місті.