МН17: нідерландські слідчі прокоментували звільнення Цемаха

Слідчі кажуть, що тепер поговорити з Володимиром Цемахом буде складно, але при цьому не можуть коментувати рішення українського суду.

Міжнародна Спільна слідча група (JIT), яка займається розслідуванням справи MH17, заявила, що тепер буде складно поговорити з колишнім сепаратистом з “ДНР” Володимиром Цемахом, якого звільнив з-під варти український суд, Про це повідомляє Радіо Свобода у четвер, 5 вересня.

Слідчі заявили, що Цемах є цікавим для слідства людиною”.

“Ми хотіли з ним поговорити, а тепер це буде складно. Хотілося б, що він залишався в Україні, щоб ми могли з ним поговорити”, – сказала прес-секретар JIT Брехтье ван де Мосдейк.

Коментуючи рішення суду, вона додала, що “це рішення України, рішення українського суду, тому я не можу його коментувати”.

“Це не означає, що розслідування справи MH17 буде зупинено, воно буде продовжуватися. Але нам шкода, якщо ми не зможемо з ним поговорити”, – зазначила прес-секретар.

Брехтье ван де Мосдейк відмовилася відповісти на питання про те, слідчі намагалися JIT допитати Цемах після того, як його на окупованій частині Донбасу затримали українські спецслужби.

Як повідомлялося, сьогодні Київський апеляційний суд відпустив з-під варти колишнього командира ППО Володимира Цемаха, який може бути причетний до сбитию пасажирського авіалайнера MH17 в небі над Донбасом влітку 2014 року.

Пізніше прокурор заявив, що відпущений свідок у справі МН17 Цемах повернеться в “ДНР”.