Японія запропонувала Росії укласти мирний договір

Сіндзо Абе і Володимир Путін зустрілися на форумі у Владивостоці

Володимир Путін погодився, але нагадав “про масі зобов’язань” Японії перед США, які потрібно враховувати.

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе запропонував президенту РФ Володимиру Путіну укласти мирний договір між Росією і Японією. Про це він сказав на панельної сесії Східному економічному форумі (ВЕФ-2019) у Владивостоці, повідомляє Інтерфакс у четвер, 5 вересня.

“Давай укладемо мирний договір і відкриємо тим самим дорогу безмежним можливостям, які є у наших країн”, – закликав японський прем’єр.

Абе додав, що більше “не можна змушувати чекати людей, які хочуть і будуть жити в майбутньому”. “Володимир, давай удвох зробимо все, щоб ми рухалися весь час вперед, поки не досягнемо мети”, – сказав він.

Прем’єр також закликав взаємно прискорити пом’якшення візового режиму між країнами. Він зазначив, що все більше японців хочуть відвідати Владивосток і вже дві найбільші японські авіакомпанії запускають пряме авіасполучення між Владивостоком і Токіо.

Путін підтвердив бажання вирішити проблему мирного договору і сказав, що сторони будуть до цього рухатися на основі декларації 1956 року. Він зазначив, що “є маса питань”, пов’язаних з військовими зобов’язаннями Японії перед США, і їх потрібно враховувати.

Раніше помічник президента Юрій Ушаков повідомив журналістам, що Путін і Абе у четвер обговорили питання мирного договору, але переговори по цій темі “перебувають у тому ж стані”. Вони домовилися, що формати, які вже працюють, продовжать роботу.

Як відомо, Японія готова укласти мирний договір з Росією, але тільки після вирішення проблеми “північних островів” – південнокурильських Ітурупа, Кунашира, Шикотана і Хабомаї, які Токіо вважає окупованими.

У Москві наполягають, що Південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни, тому суверенітет нинішньої Росії над ними оскаржити неможливо. Також російські власті вважають, що з урахуванням зобов’язань Японії перед США, на цих островах, у разі їх передачі Токіо, можуть з’явитися американські військові бази.

Нагадаємо, у вересні 2018 року на Східному економічному форумі Путін запропонував Абе укласти мирний договір “без всяких попередніх умов”. Японський прем’єр назвав таку пропозицію неприйнятною.