Ердоган попередив Європу про нову хвилю біженців

На території Туреччини знаходяться 4 млн біженців і країна не буде тягнути цей тягар нескінченно, зазначив Ердоган.

Туреччина може відкрити західні кордони країни для сирійських біженців, якщо не буде створена зона безпеки на півночі Сирії і Захід не надасть Анкарі обіцяну допомогу. Про це в четвер, 5 вересня, сказав президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у ході виступу в Анкарі перед членами правлячої Партії справедливості і розвитку, повідомляє РИА Новости.

“У нас знайшли притулок 4 млн біженців. До якогось моменту ми тягнемо цей вантаж, але вибачте, ми не можемо це робити нескінченно. Якщо зона безпеки не буде створена, і якщо ми не отримаємо обіцяну допомогу Заходу, нам доведеться відкрити свої двері. Нехай подивляться тоді самі, як це. Звичайно, ми продовжимо підтримувати біженців, поки зможемо. Але є небезпека нової хвилі біженців”, – сказав Ердоган.

Він додав, що Туреччина розробила пропозицію щодо створення зони безпеки на півночі Сирії, яка може частково вирішити проблеми проживання сирійських біженців.

“У нас є чудова пропозиція: давайте разом створимо таку зону для них, побудуємо їм будинку, навколо зробимо сади, щоб вони там могли жити по-людськи, в безпеці. Не рибу їм дамо, а вудки. І їм буде добре, і Туреччини полегшає”, – сказав турецький лідер.

Нагадаємо, в березні 2016 року керівництво ЄС і Туреччина погодили спільний план по боротьбі з міграційним кризою. Він передбачав надання фінансової допомоги Анкарі на прийом біженців, повернення в Туреччину всіх нелегалів, які прибули в Грецію з турецької території, і прийом Євросоюзом легальних мігрантів-сирійців з Туреччини за принципом “один за одного”.