Допомагав створити ПЦУ митрополит очолить “російський екзархат” в Європі

Константинополь поставив митрополита Галльського Еммануїла головою архієпископії російських парафій в Західній Європі.

Константинопольський Синод призначив митрополита Галльського Еммануїла Адамакиса головою архієпископії російських парафій в Західній Європі, відому також як “російський екзархат”. Про це у середу, 4 вересня, повідомило французьке видання Orthodoxie.

Відзначається, що в підписаному протоколі патріарх Варфоломій нагадав про звільнення архієпископа Іоанна Реннето з посади голови архієпископії і доручив митрополиту Еммануїлу взяти на себе пастирську відповідальність за громади колишнього екзархату. При цьому патріарх висловив упевненість, що новий глава архієпископії “буде відповідати очікуванням Вселенського патріархату”.

Як відомо, наприкінці минулого року Константинополь доручив митрополиту Еммануїлу підготувати об’єднавчий собор по створенню нової православної церкви в Україні, яка отримала від Константинополя автокефалію.

Про призначення нового голови “російського екзархату” було оголошено за кілька днів до загальних зборів архієпископії, на якому буде ухвалено рішення про її возз’єднання з Московським патріархатом.

В кінці листопада 2018 року Синод у Стамбулі прийняв одностороннє рішення про розпуск “російського екзархату” і запропонував його духовенству і віруючим перейти в підпорядкування місцевих грецьких архієреїв. З цим рішенням архиєпископія не погодилася і почала обговорювати варіанти свого майбутнього.

Близько місяця тому Московський патріархат офіційно запропонував “російського екзархату” в Європі приєднатися до РПЦ, зберігши свій статут і традиції. У свою чергу, Константинополь у кінці серпня виключив зі своїх лав голову екзархату архієпископа Іоанна, після чого питання про своє майбутнє у складі Константинополя екзархат порахував закритим.

Архиєпископія має 65 парафій, 11 діючих церков, два монастиря і сім скитів у Франції, Бельгії, Нідерландах, Великобританії, Німеччини, Норвегії, Швеції, Данії, Італії та Іспанії, а її клір налічує понад 100 священиків і 30 дияконів.