Єврокомісія призначила спецсоветника по Україні

Елмар Брок буде консультувати президента Єврокомісії щодо стратегії і пріоритетів у відносинах з Україною.

Європейська комісія призначила колишнього євродепутата Ельмара Брока спеціальним радником президента Жана-Клода Юнкера з питань відносин з Україною. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії в середу, 4 вересня.

Наголошується, що це рішення вступає в силу негайно, а Брок не буде отримувати заробітної плати на цій посаді. Він буде співпрацювати з іншими чиновниками в ЄС, які відповідають за відносини з Україною.

“Пан Брок буде консультувати президента зі стратегії і пріоритетів у відносинах з Україною після президентських і парламентських виборів в країні на початку цього року. Завдяки майже 15-річному досвіду роботи на посаді голови Комітету у закордонних справах в Європарламенті, пан Брок допоможе встановити зв’язки з новою владою і визначити пріоритети та переваги нової адміністрації в її відносинах з ЄС”, – йдеться в повідомленні.

Німецький політик Ельмар Брок вперше був обраний євродепутатом ще в 1980 році. Він обіймав посаду заступника голови і голови робочої групи з питань закордонних справ Європейської народної партії, головного доповідача Європарламенту з питань розширення ЄС, представника із зовнішньої політики групи ЄНП і парламентера Європарламенту щодо створення Європейської служби зовнішніх дій.

Як відомо, термін повноважень Єврокомісії на чолі з Юнкером закінчується 31 жовтня. Його посаду займе німкеня Урсула фон дер Ляйен. Швидше за все, Він залишиться працювати її радником.