В Італії погодили новий уряд

Політична криза в країні відвернений, дострокових виборів не буде. Таке рішення прийняло більшість членів партії Рух п’яти зірок.

Члени популістського Руху п’яти зірок проголосували за підтримку формування уряду з Демократичною партією, що дозволить припинити політичну кризу в Італії. Про це повідомляє Ansa в середу, 4 вересня.

Десятки тисяч членів партії взяли участь в онлайн-голосуванні, яке тривало протягом доби 2 вересня. В результаті 79,3% висловились за формування нового уряду, 20,7% були проти.

Сьогодні вранці кандидат на посаду прем’єр-міністра Джузеппе Конте представить президентові Італії склад нового уряду. Після цього, уряд прийме присягу, ймовірно, це відбудеться в середу або в четвер вранці.

У новому уряді не буде представників правої партії Ліга. Її лідер і поки чинний глава МВС Маттео Сальвини вже запланував серію мітингів по всій Італії і закликав своїх прихильників до великої демонстрації в Римі.

Раніше Джузеппе Конте подав у відставку і звинуватив свого заступника і міністра внутрішніх справ Маттео Сальвини у безвідповідальних і егоїстичних діях. Заявивши 8 серпня про вихід з правлячої коаліції, лідер правопопулістської Ліги Сальвини переслідував виключно особисті інтереси та інтереси своєї партії”, впевнений Конте.

Тим самим глава МВС піддав Італію серйозному ризику, додав італійський прем’єр.

Маттео Сальвини 8 серпня зажадав провести дострокові парламентські вибори. Він вказав, що через розбіжності між Лігою і Рухом 5 зірок, що посилюються в останні місяці, в парламенті відсутня провладна більшість.