США заборонили співпрацювати з космічним агентством Ірану

США ввели санкції проти іранської космічної програми

Вашингтон застеріг іноземних вчених від співпраці з Тегераном, який використовує свою космічну програму для прикриття розробки ракет.

Сполучені Штати Америки ввели санкції проти організацій, які беруть участь у космічній програмі Ірану. Про це йдеться в заяві Держдепартаменту США, поширеній у вівторок, 3 вересня.

Зокрема, санкції введені проти Аерокосмічного дослідного інституту Космічного агентства і Центру космічних досліджень Ірану.

Деякі програми, що розробляються для космічних потреб, “практично ідентичні з тими, які необхідні для виробництва балістичних ракет, йдеться в поясненні. Крім того, космічні технології можна застосовувати і для розробки интерконтинентальных ракет.

Держдеп застеріг міжнародне наукове співтовариство від співпраці з космічною програмою Ірану − це буде розцінюватися як допомогу в його військових розробок.

Раніше в той же день іранський президент Хасан Роухани, виступаючи в парламенті, виключив можливість двосторонніх переговорів з Вашингтоном.

За його словами, мова могла б йти лише про переговори в рамках групи “5+1” і тільки після скасування Сполученими Штатами всіх санкцій проти Тегерана.

Роухани і раніше говорив про це. Так, в кінці серпня він вимагав від США: “Ви повинні відмовитися від усіх незаконних, несправедливих і негативних санкцій проти іранського народу”.

“Якщо це відбудеться, можна буде вести мову про подальший позитивний розвиток”, − заявив іранський президент, додавши, що в іншому випадку його зустріч з главою Білого дому Дональдом Трампом була б не більше, ніж просто фотосесія.

Трамп незадовго до цього сигналізував свою готовність зустрітися з президентом Ірану.

В Ірані заявили про створення нових високоточних ракет

Джерело: Російська служба DW