Росія продасть Індії зброю на $14,5 млрд

Прем’єр Індії Нарендра Моді і президент РФ Володимир Путін зустрілися сьогодні у Владивостоці

У минулому році були підписані контракти на поставку систем С-400, фрегатів проекту 11356, а також великої партії боєприпасів.

Індія замовила в Росії різні озброєння і військову техніку на $14,5 млрд. Про це сказав глава Федеральної служби з військово-технічного співробітництва (ФСВТС) Росії Дмитро Шугаєв, повідомляє ТАСС в середу, 4 вересня.

“Минулий рік і сьогоднішній день ознаменували собою появу величезної порівняно з усіма іншими роками портфеля замовлень на $14,5 млрд. Це дуже значуща цифра і, дійсно, це прорив”, – заявив Шугаєв.

Він також нагадав, що торік, незважаючи на те, що Індія перебувала під тиском з боку США, були підписані контракти на поставку систем С-400, фрегатів проекту 11356, а також великої партії боєприпасів.

“На сьогоднішній день продовжуємо переговори щодо постачання та ліцензійного виробництва переносного зенітного ракетного комплексу Голка-З Індії. Ми в минулому році, як ви знаєте, виграли тендер майже на мільярд доларів”, – зазначив Шугаєв.

Також він повідомив про підписаний сьогодні міжурядовій угоді про виробництві запасних частин в Індії для російської військової техніки і озброєнь. “Цей документ дає основу і принципи взаємодії наших підприємств з нашими індійськими партнерами по цій темі”, – сказав Шугаєв.

Крім того, глава ФСВТС зазначив, що в умовах санкцій були певні проблеми з платежами. “Сьогодні питання врегульовано, механізми знайдені, і ця проблема перестала бути в нашому військово-технічному співробітництві значущою”, – повідомив Шугаєв.

“На порядку денному сьогодні два найважливіших проекту. Локалізація виробництва вертольотів Ка-226 і створення виробництва автоматів Калашникова “сотої серії”, – сказав Шугаєв, додавши, що мова йде про локалізацію виробництва досить високого рівня – з вертольотів на 80%, а по автоматів майже на 100%.

Нагадаємо, в травні нинішнього рік Індія отримала на озброєння перший з 22 багатоцільових ударних вертольотів AH-64E Apache. Контракт з США був укладений у вересні 2015 року.