Опозиція Британії може перешкодити планам Джонсона

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон

Уряд британського прем’єра зазнав своєї першої поразки в Палаті громад парламенту з питання Brexit.

Британська опозиція більшістю в 27 голосів наділила Палату громад правом розглянути законопроект, що відкриває можливість для того, щоб перенести дату виходу королівства з ЄС на більш пізній термін і заблокувати можливість Brexit без угоди з Брюсселем. Про це у середу, 4 вересня, повідомило агентство Reuters.

Таким чином, лояльним прем’єр-міністру Борису Джонсону членам правлячої меншості Консервативної партії не вдалося зупинити ініціативу лейбористів.

Відзначається, що в ході вечірнього голосування 328 депутатів проголосували за те, щоб передати Палаті громад контроль за порядком денного парламенту на середу, 4 вересня. Проти виступив 301 парламентарій.

Основну підтримку документа забезпечили лейбористи (240 голосів) і Шотландська національна партія (34 голоси). Крім того, за нього віддали голоси 21 консерватор, яких за це виключили з партії.

Опозиція має намір скористатися отриманим правом, щоб у середу обговорити і поставити на голосування законопроект, покликаний в третій раз відкласти Brexit на більш пізній термін і позбавити Джонсона можливості здійснити вихід з ЄС без угоди.

Британський прем’єр-міністр у відповідь на це пригрозив провести дострокові вибори.

“Я не хочу виборів, але якщо завтра парламентарії проголосують за припинення переговорів і змусять провести чергову безглузду відстрочку Brexit, можливо, на роки, то це буде єдиним способом вирішити цю проблему”, − зазначив він.

Раніше радник Джонсона заявив, що прем’єр зможе домогтися виходу країни з ЄС без попередньої угоди до 31 жовтня навіть у разі, якщо більшість членів Палати громад винесе його уряду вотум недовіри.

Нагадаємо, ситуація навколо Brexit зайшла в глухий кут: парламент Британії виступає проти угоди з ЄС у його нинішньому вигляді, але і налаштований категорично проти Brexit без угоди.

Євросоюз відмовляється відновлювати переговори і переглядати угоду.

Прем’єр-міністр наполягає, що Великобританія покине ЄС до 31 жовтня з угодою або без.