Іран передумав повертатися до ядерної угоді

У Тегерані відмовилися від кредиту в $15 млрд, який раніше іранська влада вимагали повернути до угоди щодо ядерної програми.

Тегеран не прийме від Європи $15 млрд в якості кредиту для порятунку Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми. Про це в середу повідомило іранське державне телебачення PressTV.

“Іран відмовляється від пропозиції ЄС про видачу $15 млрд в якості кредиту”, – повідомив телеканал на своїй сторінці в Twitter, при цьому не уточнивши джерело інформації.

Заступник глави іранського МЗС Аббас Арагчи в середу заявив, що Тегеран повернеться до повного дотримання СВПД щодо іранської ядерної програми за умови отримання кредиту у розмірі $15 млрд. Проте пізніше телеканал PressTV з посиланням на джерела повідомив, що Париж не зміг переконати Вашингтон прийняти умову Тегерана за його поверненню до дотримання угоди.

Президент Ірану Хасан Роухани заявив, що Тегеран і європейські країни дозволили більшу частину суперечностей з питання про реалізацію ядерної угоди, однак не прийшли до підсумкового згодою.

“У нас були протиріччя в 20 питаннях, зараз у нас протиріччя з трьох питань, тобто основна частина їх (проблем – ред.) вирішена, але ми поки не прийшли до остаточного знаменника”, – сказав Роухани, чиї слова наводяться на його офіційному сайті.

Також Роухани Тегеран 4 вересня на засіданні уряду заявив, що оголосить деталі третього етапу скорочення ядерних зобов’язань в середу або четвер.

Нагадаємо, 8 травня, в річницю виходу США з ядерної угоди, Іран оголосив про припинення виконання ряду пунктів СВПД щодо іранської ядерної програми − у частині, що стосується запасів збагаченого урану і важкої води.

Пізніше МАГАТЕ підтвердило, що Тегеран перевищив стелю запасів низькозбагаченого урану в 300 кілограмів.

На початку липня Іран заявив, що починає збагачувати уран вище рівня 3,67%, обумовленого ядерної угодою.

Також влада країни оголосила, що через 60 днів перейдуть до третьої фази скорочення зобов’язань у рамках спільного всеосяжного плану дій, якщо європейські країни не знайдуть спосіб виконати свою частину угоди.