Навчання НАТО з участю 18 країн почалися в Балтійському морі

У Балтійському морі почалися навчання НАТО з участю 18 країн

У навчаннях беруть участь близько трьох тисяч військових, а також понад 40 кораблів з 18 країн.

Щорічні військово-морські навчання Northern Coasts почалися в гавані Копенгагена. Про це з посиланням на прес-службу НАТО повідомляє Європейська правда у вівторок, 3 вересня.

Навчання триватимуть до 19 вересня поблизу датських проток, що з’єднують Балтійське море з Північним морем, а також між містами Кіль та Борнхольм. У них беруть участь близько 3 тисяч військовослужбовців і понад 40 суден з 18 країн.

Кораблі і літаки для навчань направили Бельгія, Данія, Німеччина, Естонія, Фінляндія, Франція, Італія, Канада, Хорватія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія і США.

В рамках сценарію навчань вигадана регіональна країна пред’являє територіальні претензії до островів у Балтійському морі, використовуючи свої військово-морські сили, щоб загрожувати свободі судноплавства.

Діючи за мандатом ООН, союзні і партнерські сили будуть намагатися відновити свободу судноплавства. Навчання також будуть включати спостереження за морем, морські бої, протиповітряну оборону, протичовнову війну і розмінування.

“Балтійське море має життєво важливе значення для Альянсу, а також межує з шістьма країнами НАТО. Цим вченням вже 13 років. На жаль, ситуація у сфері безпеки в регіоні погіршилася після незаконної анексії Росією українського Криму і нарощування воєнного потенціалу”, – сказала прес-секретар НАТО Оана Лунгеску.

Вона додала, що НАТО відреагувало на агресивні дії Росії, збільшивши повітряне і морське патрулювання в регіоні і направивши більше 4,5 тисяч військовослужбовців в Естонію, Латвію, Литву і Польщу.

Нагадаємо, що раніше українські військові взяли участь у навчаннях НАТО в Німеччині.

Rapid Trident: в Україну приїдуть сотні військових США