Газ продовжить дешевшати в Європі – Bloomberg

У Європі Газ подешевшав до десятирічного мінімуму

Ціни на газ знижуються, так як постачальники не мають наміру скорочувати поставки. Сейчаст вартість газу – мінімальна за десять років.

Вартість газ у Європі впала до десятирічного мінімуму і продовжать знижуватися, пише Bloomberg.

Відзначається, що газ дешевшає, оскільки пропозиція продовжує перевищувати попит. На кінець серпня запаси в сховищах в північно-західній Європі, Італії та Австрії досягли 62,3 млрд кубометрів. Заповненість сховищ становить 94%.

У Нідерландах ціна на газ намагається відновитися після літнього падіння нижче 10 євро за мегават-годину. Опитані агентством експерти припускають, що ціни в країні восени можуть впасти ще мінімум на 20%.

За словами трейдера з голландської енергетичної компанії PZEM, виробники будуть змушені видобувати менше газу, якщо ціни впадуть нижче певної позначки. У той же час, великі постачальники, як Росія, намагаються збільшити частку ринку.

У Газпромі заявили, що в цьому році експорт газу в ЄС скоротиться до 192 млрд кубометрів – це на 4,5% нижче, ніж у рекордному 2018 році. При цьому середня вартість газу впаде на 13% порівняно з минулим роком, очікують в російській компанії.

Раніше в Нафтогазі України спрогнозували, що ціна на газ у листопаді-грудні складе 7 184,8 гривень/тис. куб. м (без ПДВ). При цьому з травня тарифи на газ для населення зменшилися на 25% – до 4640 гривень за тис. кубометрів без ПДВ на кінець літа.

Екс-прем’єр-міністр Володимир Гройсман раніше заявляв, що газ для населення в опалювальний сезон не повинен коштувати більше, ніж у серпні, оскільки закуплений за низькими цінами.