У Ємені розбомбили будинок руху Хуті: загинули більше 100 осіб

Авіаудар завдала коаліція під керівництвом Саудівської Аравії. Таким чином в країні воюють проти повстанського руху.

Коаліція у Ємені під керівництвом Саудівської Аравії здійснила ряд повітряних ударів по об’єкту руху Хуті. В результаті бомбардування загинули більше ста людей. Про це повідомляє Радіо Свобода у понеділок, 2 вересня.

Як повідомляє Міжнародний комітет Червоного Хреста, удари вразили центр утримання ув’язнених в місті Дамар на південному заході Ємену, на південь від захопленої повстанцями столиці Сани. Понад 40 поранених перебувають у лікарнях, додали в Червоному Хресті.

Саме шиїтський рух Хуті, пов’язане з Іраном, раніше заявляло про принаймні 60 загиблих і 50 поранених. За словами представника “міністерства охорони здоров’я” створеної цим рухом влади на захоплених ним територіях Ємену, на час ударів в центрі утримання було 170 ув’язнених.

Коаліція під керівництвом Саудівської Аравії, зі свого боку, заявляє, що удари були здійснені по військовому об’єкту руху Хуті в Дамаре, який використовувався як склад безпілотних апаратів і ракет, і що ці удари “відповідають міжнародному гуманітарному праву”, а коаліція прийняла ” заходи по захисту цивільного населення “.

В результаті боїв в Ємені між різними політичними силами, головними з яких в даний час є рух Хуті, з одного боку, і сили уряду Ємену за підтримки коаліції низки країн під керівництвом Саудівської Аравії, з іншого, з початку військової кампанії коаліції в березні 2015 року загинули близько 10 тисяч осіб, дві третини з них цивільні – і головним чином саме в результаті коаліційних повітряних ударів.

Конфлікт в Ємені призвів до того, що 22 мільйонів населення країни з усього близько 30 мільйонами населення потребують гуманітарної допомоги. ООН вважає гуманітарна криза в Ємені найгіршим у світі.

Нагадаємо, що раніше хуситы здійснили атаку безпілотниками на належні саудівської компанії Saudi Aramco нафтове родовище і НПЗ. З-за цього на заводі сталася невелика пожежа, але на роботі компанії він не позначився. Також цей інцидент спровокував подальше зростання цін на нафту.