Китай пішов у СОТ через американських мит

Вашингтон і Пекін 1 вересня ввели ряд мит щодо товарів один одного. Нова порція мит запланована на грудень.

Китай вирішив подати позов проти США під Світової організації торгівлі (СОТ) з-за введених 1 вересня додаткових американських мит. Про це йдеться в заяві Міністерства комерції Китаю в понеділок, 2 вересня.

“1 вересня США ввели додаткові мита 15% на китайську продукцію вартістю $300 млрд. У зв’язку з цим ми подали позов у СОТ. Ми будемо рішуче боротися за свої інтереси”, – йдеться в заяві.

Підкреслюється, що Китай продовжить дотримуватися відкритої політики і відстоювати свої інтереси на важливих багатосторонніх міжнародних майданчиках.

У відомстві також висловили США протест через мит.

“Заходи з підвищення мит, вжиті США, серйозно порушують консенсус, який був досягнутий між лідерами наших країн. Китай висловлює з цього приводу свій рішучий протест”, – йдеться в повідомленні.

Як відомо, 1 вересня США ввели додаткові мита на китайські товари в розмірі 15% вартістю $112 млрд. Друга частина зборів набуде чинності 15 грудня. Китай у відповідь ввів першу частину додаткових мит 10% на американську продукцію обсягом $75 млрд. Додаткові збори до 5% на імпорт з США будуть введені 15 грудня. У той же день КНР також встановить додаткові мита в 25% і 5% відповідно на американські автомобілі та запчастини.