Ердоган знявся на тлі карти, де грецькі острови “належать” Туреччини

Президент Туреччини сфотографувався з картою, на якій площа Туреччини сильно перебільшена за рахунок приписаних їй регіонів Греції.

Реджеп Тайіп Ердоган сфотографувався на тлі карти, на якій зображена майже половина Егейського моря і територія до східного узбережжя Криту як належить Туреччині. Про це повідомляє грецьке видання Protothema в понеділок, 2 вересня.

На знімку Ердоган підписує книгу почесних гостей в Університеті національної оборони в Стамбулі, де він взяв участь у заході на вихідних. На карті позаду нього вказані морські кордони Туреччини, що тягнуться через грецькі острови східного і південно-східного Егейського моря і навіть частина Криту, і називається “Туреччина, блакитна батьківщина”.

На карті також площа вказана в 462 тисячі квадратних кілометрів, яку Анкара вважає своєю.

Греція вже висловила своє обурення діями турецького президента. Глава МЗС Греції Нікос Дендіас заявив, що Туреччина може продовжувати діяти як порушник спокою в регіоні, але Греція не має наміру відповідати тим же, повідомляє Ekathimerini.

Відкинувши фотографію як “піар-трюк”, Дендіас сказав, що “такі витівки просто встановлюють імідж Туреччини як лиходія”.

“Кордони держав визначаються не якийсь картою, яку вирішує намалювати якесь міністерство, а на основі міжнародного права”, – сказав міністр.

Дендіас також поклав відповідальність на Туреччину за триваючі порушення виключної економічної зони Кіпру в її пошуках родовищ вуглеводнів.

“Кіпр є незалежною державою ЄС. Очевидно, що Туреччина порушує суверенні права Республіки Кіпр. Ми сподіваємося, що Туреччина стане на правильний шлях”, – сказав він.

Нагадаємо, що раніше з Туреччини до Греції перебралися понад 160 нелегальних мігрантів.