Призначено дату суду над організаторами терактів 11 вересня

Дату суду не могли призначити з 2012 року. За організацію терактів будуть судити п’ятьох осіб.

Судове засідання щодо Халіда Шейха Мохаммеда і ще чотирьох обвинувачених в організації терактів 11 вересня призначено на 11 січня 2021 року, повідомляє The New York Times з посиланням на наказ, підписаний військовим суддею Шийному Коеном.

Видання зазначає, що обвинувачі просили призначити дату суду з питання про страти з 2012 року, але сталося це лише напередодні, 30 серпня. У разі, якщо дату суду не перенесуть, за вісім місяців до старту засідань в Кемп-Джастіс почнуть обирати суддів.

За інформацією газети, до початку процесу судді належить вирішити, які докази будуть використані в ході судового розгляду. Так, в наступному місяці почнуться засідання, в ході яких сторона захисту спробує виключити зі справи визнання обвинувачених, дані агентам ФБР і ЦРУ під тортурами.

П’ятьох чоловіків звинувачують у підготовці терактів 11 вересня 2001 року на території США. Головним організатором вважають Мохаммеда, в той час як четверо його спільників, за версією слідства, надавали допомогу в тренуваннях, переміщеннях і фінансуванні.

П’ятьох чоловіків затримали в Пакистані в 2002-2003 роках. Після цього ЦРУ кілька років утримувала їх в ув’язненні без зв’язку із зовнішнім світом в секретній в’язниці, де їх піддавали тортурам водою і позбавляли сну. У 2006 році ув’язнених перевели в Гуантанамо. Саме із-за зловживань влади виникли складнощі з призначенням дати судового засідання.

Нагадаємо, в результаті чотирьох терактів 11 вересня загинули 2977 осіб. Досі останки 1111 жертв терактів не ідентифіковані. За п’ять років вдалося визначити особистості лише п’яти жертв.