Аргентині загрожує дефолт

Валюта країни впала до рейтингу SD, що означає вибірковий дефолт. У вартості майже наполовину впали і державні облігації.

Аргентина реструктурувала свій борг, тому S&P знизило довгострокові суверенні рейтинги країни в іноземній і національній валюті з B – до SD, що означає вибірковий дефолт. Тим не менш, агентство заявило, що вже 30 серпня довгостроковий рейтинг Аргентини буде підвищено до CCC-, а короткостроковий – до С. Про це повідомляється на сайті агентства в п’ятницю, 30 серпня.

Аргентина збільшила термін перебувають в обігу облігацій в національній та іноземній валютах. Столітні облігації впали до 40 відсотків від номіналу, а з погашенням в 2021 році – нижче 50 відсотків з прибутковістю майже 60 відсотків.

Також країна попросить у МВФ новий графік погашення боргу. Позика в розмірі 57 мільярдів доларів, найбільший в історії МВФ, був схвалений рік тому. Аргентина вже отримала за нього більше 44 мільярдів.

В агентстві відзначили, що продовження терміну короткострокових боргових зобов’язань без компенсації вважається дефолтом. Але так як нові умови погашення вступили в дію одразу ж, дефолт формально ліквідовано.

Президент Аргентини Маурісіо Макрі закликав інвесторів до терпіння і попросив опозицію про переговорах, щоб не допустити подальшого погіршення ситуації.

В даний час у Аргентини рівень заборгованості перевищує 95 відсотків ВВП, тому ринки не надто довіряють уряду країни.

Нагадаємо, економічна ситуація в Аргентині загострилася після праймеріз, які пройшли 11 серпня. Перемогу на них здобув лівоцентристський кандидат Альберто Фернандес.

Після оголошення результатів голосування курс песо по відношенню до долара різко впав. Також обвалився основний аргентинський біржовий індекс Merval.

У зв’язку з ситуацією міністр фінансів Аргентини звільнився з-за обвалу песо.