США запропонували Туреччині вибір між С-400 і F-35

Винищувач F-35

Анкара не може розраховувати одночасно на поставки від США і Росії, підкреслив глава Пентагону.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив, що Туреччина може отримати американські літаки F-35 тільки в тому випадку, якщо повністю відмовиться російських зенітних ракетних комплексів С-400. Про це глава Пентагону повідомив у середу, 28 серпня, на брифінгу для журналістів, пише ТАСС.

На запитання чи готові будуть США повернути Туреччини в проект виробництва літаків F-35, якщо вона відмовиться від експлуатації С-400, Еспер відповів негативно.

“Я абсолютно ясно про це говорив і в публічному, так і в приватному порядку в контактах з турецькими колегами: мова йде або про F-35, або про С-400. Не про обох (системах озброєнь). Не можна одну поставити у гараж, а іншу викотити. Або одне, або інше”, − підкреслив глава Пентагону.

При цьому він допустив, що при повному відмову Анкари від ЗРК С-400 Вашингтон може вивчити питання про повернення Туреччини в програму виробництва F-35.

“Повторюся: вони (влада) повинні будуть позбутися програми С-400 , і потім ми (американські посадові особи) можемо розглянути це”, − заявив міністр оборони США.

Таким чином, Еспер відреагував на заяву міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу, який підкреслив, що США повинні поставити його країні винищувачі, за які вже сплачено 1,4 мільярда доларів.

Нагадаємо, США активно виступали проти угоди Анкари і Москви і пропонували придбати взамін С-400 комплекси Patriot. Однак поставки російських ЗРК С-400 в Туреччину почалися 12 липня.

В результаті Вашингтон виключив Туреччини з програми виробництва та придбання винищувачів F-35.