Лукашенко запропонував Болтону “перезавантаження відносин”

Білорусь і США можуть почати відносини з чистого аркуша, вважає президент Білорусі. Для цього він пропонує обговорити “по-дружньому” всі питання відносин між державами.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував радникові Президента США з національної безпеки Джону Болтону обговорити питання українсько-американських відносин під час зустрічі у Палаці Незалежності. Про це повідомляється на сайті президента Білорусі в четвер, 29 серпня.

“Я запропонував би обговорити відверто, навіть по-дружньому всі питання наших відносин. Нехай вони будуть неприємними для Білорусі, але Ви повинні їх позначити. Я також відверто і чесно позначу ті питання, які вважаю за потрібне позначити перед Вами для нашого подальшого співробітництва, в тому числі, може бути, не дуже приємні будуть для США. Це дозволить створити нам ту базу відносин на майбутнє, яка повинна бути між нами”, – заявив глава Білорусі.

“Незважаючи на весь галас, що відбувається навколо Вашої поїздки, тут багато позитивного, особливо для Білорусі. Позитивний полягає в тому, і нас ніхто в цьому не дорікне (і Ви, напевно, знаєте про це), що ми постійно з моменту погіршення наших відносин з США пропонували закрити цю негарну сторінку і почати з нового аркуша наші відносини”, – підкреслив Лукашенко.

Лукашенко зазначив, що візит Джона Болтона в Білорусь є історичним: “Таких помітних високопоставлених фігур (з США) в Білорусі не було давно. І в цьому теж історичність цього візиту”.

Крім того, до нинішнього візиту до Білорусі побували багато експерти і фахівці з США.

“Я особисто з ними зустрічався, вів бесіди на різні теми наших взаємин. І це свідчить про те, що у нас є деяка історія перезавантаження відносин”, – зазначив президент Білорусі.

Нагадаємо, що раніше Болтон назвав дату зустрічі Зеленського з Трампом.

Також повідомлялося, що Болтон вирішив обговорити продаж заводу Мотор Січ з владою України.