Кір зафіксовано в чотирьох країнах Європи – ВООЗ

Захворюваність на кір у Європі стрімко зростає

За шість місяців 2019 року в Європі було зареєстровано близько 90 тисяч випадків захворювання на кір.

Кір повернулася в чотири європейські країни, які раніше вважалися вільними від цієї хвороби. Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я у своєму звіті, опублікованому в четвер, 29 серпня.

Так, Європейська регіональна контрольна комісія з моніторингу кору і краснухи (RVC) визначила, що вперше з початку процесу перевірки в регіоні у 2012 році хвороба більше не вважається знищеною в Албанії, Чехії, Греції та Великобританії.

“Відновлення передачі кору викликає занепокоєння. Якщо не буде досягнуто і підтриманий високий охоплення імунізації в громадах, будуть страждати діти і дорослі. Не вдасться уникнути і трагічних смертей”, – сказав голова комісії доктор Гюнтер Пфафф.

У той же час комісія повідомила, що Австрія і Швейцарія досягли статусу вільних від кору країн, продемонструвавши припинення ендемічної передачі як мінімум на 36 місяців.

Країни оголошуються вільними від кору, якщо в певній географічній зоні протягом 12 місяців не відбувається ендемічної передачі.

За даними ВООЗ, зростання захворюваності на кір в Європі почався в 2018 році і продовжувався у 2019 році: за перше півріччя було зареєстровано близько 90 тисяч випадків захворювання – більше, ніж за весь 2018 рік – 84 462 випадки.

Нагадаємо, з початку року на кір в Україні захворіли понад 57 тисяч осіб, тоді як за весь минулий рік – близько 54,5 тисяч. При цьому з літа рівень захворюваності різко знизився.