У Туркменістані затримують громадян, які стоять у черги до банкоматів

Президент розкритикував людей, створюють черги біля банкоматів в умовах ліміту на переведення в готівку грошей. Після цього громадян почали затримувати.

В Лебапській області Туркменістану поліція затримує людей, які стоять в довгих чергах біля банкоматів і намагаються отримати гроші в умовах нестачі готівки. Про це у вівторок, 28 серпня, повідомляє місцева редакція Радіо Свобода.

Відзначається, що затриманих звільняють після допитів, вимагаючи від них не стояти більше в чергах.

Місцеві державні установи та інші організації проводять наради з працівниками, під час яких теж вимагають не створювати черги біля банкоматів.

Повідомлення про затримання надходять після того, як 19 серпня президент Гурбангули Бердимухамедов публічно розкритикував людей, що стоять у чергах, і оголосив догану голові Центробанку Мердану Аннадурдыеву “за послаблення контролю над роботою банкоматів”.

У Туркменістані зарплати держслужбовців, пенсії, допомоги, стипендії, а також заробіток фермерів нараховуються на банківські картки. Для громадян Туркменістану встановлений ліміт на отримання готівки – до 200 манатів (57 доларів США) в день. Людям нерідко доводиться проводити ночі в довгих чергах перед банкоматами, щоб отримати гроші, оскільки вони в цих пристроях швидко закінчуються.

Раніше президент Туркменістану показав військовим, як на велосипеді стріляти по мішенях. Військові, в тому числі і авіація, були підняті посеред ночі по тривозі.

А в липні з’явилася інформація про смерть президента Туркменістану. Втім, вона не підтвердилася.