У прем’єр-міністра Литви виявили рак

Саулюс Сквернялис отримав можливість при необхідності відсутнім на роботі до 4 жовтня. Його буде заміщати міністр енергетики Жигимантас Вайчюнас.

Прем’єр-міністр Литви Саулюс Сквернялис захворів на рак. У політика виявлена лімфома – гематологічний рак лімфатичної системи першій стадії, повідомляє Інтерфакс у середу, 28 серпня.

Саулюс Сквернялис сподівається видужати після циклів лікування у вересні та жовтні.

“Вона (лімфома – ред.) не поширилася, проводиться лікування, то є хіміотерапія. Перший цикл я почав вчора, сьогодні відчуваю себе чудово”, – сказав прем’єр.

Він зазначив, що хворобу діагностували після перевірки здоров’я в травні 2019 року, після президентських виборів, в яких прем’єр брав участь як кандидат від правлячої партії Союз селян і зелених Литви.

“На жаль, тільки під час хірургічної операції стало можливим встановити діагноз”, – додав прем’єр.

Президент Литви Гітанас Науседа надав Сквернялису можливість при необхідності відсутнім на роботі до 4 жовтня. Прем’єра в цей період буде заміщати міністр енергетики Жигимантас Вайчюнас.

Сквернялис запевнив, що хвороба поки не позначилася на його працездатності. Він також повідомив, що щорічно лімфома виявляється у кількох тисяч мешканців Литви і закликав людей регулярно перевіряти стан здоров’я навіть при хорошому самопочутті.

49-річний Саулюс Сквернялис займає пост глави уряду Литви з грудня 2016 року.

Раніше дружина прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона вперше розповіла про боротьбу з раком. Жінка цього літа перенесла три операції