У Данії заговорили про розміщення винищувачів в Гренландії

Міністр оборони Данії Trine Брамсен

Данські винищувачі можуть бути розміщені в Гренландії, однак, це потребує значних фінансових вкладень і нових політичних домовленостей.

Міністр оборони Данії Trine Брамсен прокоментувала питання розміщення датських винищувачів в Гренландії. За її словами, це може виявитися як непропорційно дорогим для Данії, так і суперечити міжнародним домовленостям. Про це у вівторок, 27 серпня, повідомляє Berlingske.

На даний момент російські винищувачі можуть безперешкодно діяти в повітряному просторі над Гренландією. У той же час Брамсен зазначає, що розміщення винищувачів в Гренландії є політичним, а не адміністративним рішенням.

“Тому я наперед нічого не буду відхиляти. Однак це не зовсім так, що датські винищувачі повинні бути розміщені в Гренландії. Це потребує надзвичайної підготовки. Крім того, у мене є бажання, щоб ми підтримували Гренландію як зону низької напруженості. І нарешті, рішення про датських винищувачах в Гренландії повинно бути прийнято у співпраці з гренландцами. Але тоді це політичне рішення”, – сказала міністр.

За словами Брамсен, постійна готовність до повітряного перехоплення в Гренландії частково зажадає від Данії придбання більшої кількості винищувальних літаків, ніж узгоджені 27 нових F-35 в американської компанії Lockheed Martin, що саме по собі може додати двозначну суму до передбачуваних 66 мільярдів. Крім того, знадобиться центр повітряних операцій і система зв’язку для підтримки літаків, а також радари, здатні виявляти винищувачі супротивника.

Гренландія розбрату. Чому Трамп свариться з Данією

Як повідомлялося, Данія і Гренландія домовилися посилити співпрацю у сфері безпеки і оборони, посилаючись на зростаючу стратегічну роль арктичного регіону, оскільки танення льоду відкриває нові торгові шляхи і покращує доступ до природних ресурсів острова.