Стали відомі деталі “російського” виступи Макрона

Макрон під час виступу зробив особливий акцент на Росії

Президент Франції вважає, що відновлення Європи неможливе без відновлення зв’язку з Росією.

Президент Еммануель Макрон заявив, що “Європа зникне”, якщо не зможе переосмислити свою стратегію щодо Росії. Про це він сказав під час своїй щорічній промові перед французькими дипломатами у вівторок, 27 серпня, повідомляє Euractiv.

На тлі того, як США, Росія і Китай борються за гегемонію у світі, Макрон підкреслив, що Європа може вирішити бути або “меншим союзником одних чи інших, або взяти участь у грі”.

Відзначається, що в ході свого виступу Макрон зробив особливий акцент на Росії.

“Ми не можемо відновити Європу без відновлення зв’язку з Росією, інакше Росія стане ближче до інших держав”, – сказав він.

Макрон також зазначив, що нові антиросійські санкції суперечать інтересах Європи.

“Деякі наші союзники завжди будуть підштовхувати нас до впровадження більше санкцій, але це не в наших інтересах. Нам потрібно побудувати архітектуру довіри в Європі”, – наполягав президент Франції.

Він також розповів про внутрішні проблеми Росії, до яких Європі потрібно бути готовою.

“ВВП Росії еквівалентний ВВП Іспанії, і її населення скорочується. Ви думаєте, хтось зможе так протриматися? Нам потрібно запропонувати цій країні стратегічний варіант, який їй неминуче буде потрібно”, – сказав він.

Макрон також відзначив необхідність відновлення “європейського суверенітету”. Президент Франції вважає, що “суверенітет” – це не брудне слово, яке слід залишити екстремістам.

Франція і Росія обговорять Мінські угоди у форматі “2+2”

Раніше повідомлялося, Макрон закликав Європу переглянути відносини з Росією, щоб перевірити свої глобальні амбіції і уникнути попадання в гущу нової холодної війни.

Раніше Макрон заявив, що епоха західного домінування у світі завершується в силу геополітичних змін.