США стурбовані ситуацією в Чорному морі – Болтон

Штати стурбовані ситуацією в Чорному морі

США будуть захищати свої інтереси в усьому світі, як і інтереси своїх друзів і союзників.

Радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон висловив стурбованість мілітаризацією Криму і ускладнену цим ситуацію в Чорному морі. Про це передає Радіо Свобода.

“Ми дуже цим стурбовані. На Чорному морі є багато союзників-членів НАТО. Ми очікуємо, що по всьому Чорному морю буде збережений доступ для всіх прибережних держав та для інших торгових сторін, які використовують Чорне море. Те ж саме стосується Балтійського моря, те ж стосується Північного Льодовитого океану. Це ті питання, по яких ми з росіянами мали нелегкі дискусії, як і з багатьох інших питань, у яких вони намагаються втрутитися поза тих меж, яких досягають їх легітимні інтереси”, – підкреслив Болтон.

Він додав, що США мали з Росією “деякі дуже відверті дискусії”, що стосуються контролю над озброєнням, і мають намір продовжувати їх. “США будуть захищати свої інтереси в усьому світі, як і інтереси своїх друзів і союзників”, – зазначив радник президента США.

Нагадаємо, в червні у Постійній палаті третейського суду в Гаазі завершилися слухання за позовом України до Росії про порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН по морському праву 1982 року.

В Україні пропонують створити навколо Криму режимний район