Сенатори США закликали Трампа відмовитися від повернення РФ до G7

Сенатори США проти повернення РФ в G8

Москва не має ні демократичними інститутами, ні економічним потенціалом.

Американські сенатори-демократи направили лист президентові США Дональду Трампу, в якому висловили свою незгоду з ідеєю повернення до формату G8 з участю Росії. Текст листа опублікований на сайті демократичної меншості Сенату Конгресу США.

“Ми пишемо, щоб висловити нашу рішучу незгоду з відновленням президента Росії Володимира Путіна і Російської Федерації у складі Групи семи. G7 служить економічною радою демократій, покликаним просувати світову економіку у відповідності з міжнародним правом і спільними цінностями. Росія зараз не має ні демократичними інститутами, ні економічним потенціалом для возз’єднання з Групою семи”, – стверджують автори листа.

На думку законодавців, Москва “не готова вносити продуктивний внесок у зусилля G7”, і формат G8 не може бути відновлено, поки “російський уряд не вживе наочні заходи, щоб показати свою готовність вести себе відповідально як всередині країни, так і за її межами”.

President @realDonaldTrump:

Under no circumstances should Putin be invited to participate in the G7 until the Russian government undertakes demonstrable actions to show its willingness to behave responsibly both domestically and abroad. pic.twitter.com/mMc8N8NNl5

— Chuck Schumer (@SenSchumer) 27 серпня 2019 р.

Раніше Емманюель Макрон заявив, РФ можна запросити в G7 в якості гостя. Країна-організатор саміту має право запрошувати на нього гостей, в тому числі – лідерів не входять до країн G7.

Як повідомлялося, Дональд Трамп на саміті G7 в Біарріце посварився з лідерами інших країн групи, наполягаючи на тому, що Росія повинна повернутися до її складу.