Китай відповів на заяву Болтона, зроблене в Україні

Джон Болтон під час візиту в Києві

МЗС Китаю відреагувало на заяву Болтона про економічну політику Пекіна, зроблене в Україні.

США намагаються очорнити китайську ініціативу “Один пояс – один шлях” і взаємовигідне співробітництво Китаю з зарубіжними країнами. Так офіційний представник МЗС КНР Ген Шуан прокоментував заяву помічника президента США з національної безпеки Джона Болтона про те, що Китай “цілеспрямовано втягує інші держави в боргову яму”, передає прес-служба Мзс Китаю.

“Ми рішуче засуджуємо заяви Болтона, в яких він очорнює співпрацю в рамках ініціативи “Один пояс – один шлях” і намагається створити пролом між Китаєм та іншими країнами. Але ми не здивовані цим”, – зазначив дипломат.

“На відміну від політики America First, співробітництво Китаю з більш ніж 160 країнами і міжнародними організаціями в межах Одного поясу – одного шляху” засноване на принципах спільної координації, загальних вкладів і вигоди. І у нас є взаємовигідні результати. Вважаю, що більшість країн світу можуть зробити вибір на користь того, що відповідає їх інтересам”, – резюмував офіційний представник зовнішньополітичного відомства.

Раніше повідомлялося, що Болтон 27 серпня прибув в Україну з офіційним візитом. У Києві Болтон підтвердив, що постарається переконати українську владу в небезпеці співпраці з китайцями.

Нагадаємо, компанії з Китаю купили половину акцій Мотор Січ і подали заяви до Антимонопольного комітету, щоб погодити угоду.