Африканських слонів заборонили продавати в зоопарки та цирки

Міжнародна конференція в Женеві прийняла рішення про заборону слонів з чотирьох африканських країн на інші континенти.

На міжнародній конференції в Женеві у вівторок, 27 серпня було прийнято рішення заборонити експорт слонів із Зімбабве, Ботсвани, Намібії і ПАР на інші континенти, повідомляє DW.

Відповідну пропозицію підтримали країни-підписанти Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

Рішення було прийнято на конференції CITES в Женеві. За заборону на експорт африканських слонів проголосували 87 делегатів, проти були 29, утрималися 25.

Як зазначається, заборона стосується експорту слонів в особливості, в Китай. Перевезення тварин дозволено лише в регіони, які є їх середовищем існування.

Головним противником заборони на експорт слонів була Зімбабве. За даними німецької організації Pro Wildlife, ця країна з 2012 по 2017 роки продала Китаю не менше 108 дитинчат слонів.

Захисники тварин вітали рішення конференції. “Слони высокоинтеллектуальны і соціальні. Вирвані з стада тварини залишаються травмованими протягом усього життя, у них розвиваються розлади поведінки, почасти вони помирають рано”, – заявила представник Pro Wildlife Даніела Фраєр.

Однак, ЄС наполіг на включення в остаточне рішення конференції пункту про “надзвичайних обставин”. В екстрених випадках і з дозволу комітету СІТЕС експорт слонів, як і раніше можливий.

Раніше повідомлялося, що дикі слони в Китаї убили трьох чоловік. Експерти пояснюють часті випадки нападу слонів тим, що в цьому році через посуху слонам не вистачає живлення.

А в Іспанії “найсумніша слониха” померла на самоті. Тварина прожила 47 років в іспанському зоопарку, з них 43 роки в повній самоті. З-за цього воно страждало депресією.