В ООН оголосили надзвичайну кліматичну ситуацію

Генсек ООН заявив, що 2015-2019 роки, швидше за все, стануть найспекотнішими роками за всю історію метеоспостережень.

Рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства, повідомив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, передає Служба новин ООН.

Таку заяву Гуттериш зробив в ході свого виступу на саміті G7 у французькому Біарріце.

За словами голови Організації, липень 2019 року став найспекотнішим місяцем в історії. І 2015-2019 роки, швидше за все, стануть найспекотнішими роками за всю історію метеоспостережень.

“Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації, рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства: такий рівень концентрації CO2 існував 3-5 мільйонів років тому, тоді і температура була значно вище, і рівень морів був від 10 до 20 метрів вище”, – зазначив генсек.

Він нагадав про стрімке танення льоду в Гренландії. Тільки в липні там розтануло 179 мільярдів тонн льоду. Тим часом пожежі в Сибіру, на Алясці, в Канаді, в Гренландії за полярним колом і в Амазонії в червні і липні цього року привели до викидів десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.

“Все, що відбувається – це надзвичайна кліматична ситуація. Сьогодні вона набагато гірше, ніж у Парижі (на момент прийняття Паризького угоди по клімату в 2015 році – ред). І наукові дані це підтверджують. Як відзначають експерти Міжурядової групи зі зміни клімату, ми повинні утримати підвищення температури в межах 1,5 градусів за Цельсієм до кінця століття, досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року, на 45 відсотків скоротити викиди парникових газів до 2030 року”, – заявив Гуттериш.

Глава ООН підкреслив, що прибув на зустріч світових лідерів, щоб мобілізувати політичну волю для участі в організованому ним Саміті з клімату, який пройде у вересні в Нью-Йорку.

Генсек зазначив, що країни повинні докладати більше зусиль для виконання Паризького угоди, адже багато хто з його приписів не виконуються. Більш того, передбачених цим документом заходів вже недостатньо, щоб виправити ситуацію.

Гренландія тане через аномальну спеку

Раніше повідомлялося, що темпи потепління на Землі найвищі за 2000 років. На планеті відбуваються кліматичні зміни, принципово відрізняються від змін протягом останніх 2 тисяч років.