Макрон: РФ можна запросити в G7 як гість

Макрон заявив, що господиня нового саміту “сімки” може запросити РФ як гостя

Країна-організатор саміту має право запрошувати на нього гостей, в тому числі – лідерів не входять до країн G7.

Країни G7 не досягли консенсусу по темі повернення РФ в G8, заявив у понеділок, 26 серпня, президент Франції Емманюель Макрон.

“Рішення про розширення кількості учасників приймаються консенсусом”, – сказав він на прес-конференції за підсумками саміту G7 в Біарріце, додавши, що такого консенсусу немає.

При цьому Макрон підкреслив, що країна-організатор саміту має право запрошувати на нього гостей, в тому числі – лідерів не входять до країн G7.

“Країна-організатор може запрошувати людей, але – в якості гостей”, – сказав президент Франції.

При цьому президент США Дональд Трамп заявив, що міг би запросити РФ в якості гостя на наступний саміт G7, який пройде якраз на американській території. Але Трамп припустив, що президент РФ Володимир Путін, можливо, не захоче приймати таке запрошення.

Раніше прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловився проти повернення формату “Великої вісімки” з участю Росії.

“Канада не підтримує повернення Росії до участі в самітах G7”, – заявив Трюдо на прес-конференції. “Росії потрібно змінити свою поведінку, яке привело її до виключення (з учасників G8) в 2014 році”, – сказав канадський прем’єр.

Він також засудив приєднання Криму до Росії, а також “російську агресію”.

Як повідомлялося, Дональд Трамп на саміті G7 в Біарріце посварився з лідерами інших країн групи, наполягаючи на тому, що Росія повинна повернутися до її складу.

Трамп розповів про дискусії з Росії на G7