У Середземному морі врятували близько 100 мігрантів

Рятувальне судно німецької НВО Lifeline підібрало близько 100 мігрантів у Середземному морі. Тепер вона просить дозволу пришвартуватися в одному з європейських портів.

Німецьке рятувальне судно Eleonore врятувало близько 100 мігрантів у Середземному морі приблизно в 50 кілометрах від узбережжя Лівії. Про це в понеділок, 26 серпня, заявив Аксель Штайєр – співзасновник німецької благодійної організації Mission Lifeline, яка фінансує судно Eleonore.

Власник і капітан корабля Клаус-Петер Райш (Claus-Peter Reisch) написав у мережі Twitter: “Я дуже радий, що ми врятували всіх людей. Нам вдалося це буквально в останню секунду, так як човен майже потонула”. Тепер капітан судна просить уряд ФРН про сприяння, щоб Eleonore дозволили увійти в один з європейських портів.

Після того, як наприкінці червня 2018 року жодна країна Євросоюзу протягом декількох діб не погоджувалася брати німецьке судно Lifeline з врятованими 234 мігрантами з Лівії на борту, воно прибуло до порту Валлетти. Мальтійські влада конфіскувала судно, оскільки воно “не належало якого-небудь державі”. Екіпаж стверджував, що Lifeline ходить під нідерландським прапором, проте влада Нідерландів заперечували це.

Пізніше на капітана Клауса-Петера Райша завели кримінальну справу. Його звинувачували в управлінні судном в територіальних водах Мальти без належної ліцензії, незаконному перетині морського кордону держави та ігноруванні посадових інструкцій.

У результаті його засудили на Мальті до штрафу в 10 тисяч євро. У той же час суд визнав, що порятунок біженців не було для Райша комерційною діяльністю, а було гуманітарних актом.

Раніше в Хорватії на кордоні зі Словенією в річку впав фургон з мігрантами, одна жінка загинула.

Джерело: Російська служба DW