В Індонезії схвалили місце для нової столиці

Індонезія змінить столицю через п’ять років

Столицю Індонезії перенесуть на острів Калімантан. “Переїзд” планують закінчити до 2024 року.

Президент Індонезії Джок Видодо в понеделльник, 26 серпня, оголосив про перенесення столиці країни Джакарти в південно-східну частину острова Калімантан, пише ТАСС.

На ці цілі планують витратити близько 32 млрд доларів, основні роботи розпочнуться в 2021 році. Очікується, що вже до 2024 року урядові структури переїдуть в нову столицю.

Спочатку було кілька варіантів з новою столицею. Зокрема, зосередити всі державні структури виключно в центрі Джакарти або ж винести в один з найближчих міст-супутників. У підсумку зупинилися на варіанті з повним переїздом на інший острів.

Калімантан знаходиться в сейсмологически безпечному районі, що особливо актуально для найбільшого в світі Індонезійського архіпелагу, що складається з 18 тисяч островів. Оскільки він розташований в так званому тихоокеанському Вогняному кільці, тектонічні катаклізми трапляються тут в середньому по 5-6 разів у день.

Нинішня столиця відчуває серйозні проблеми, пов’язані з недостатнім розвитком міської інфраструктури. Згідно з дослідженням компанії Uber, в пробках в Джакарті автомобілісти проводять 22 дні в році, що є найвищим показником в Азії. Крім того, місто займає 12 місце в рейтингу найбільш завантажених мегаполісів світу.

Нагадаємо, про те, що влада Індонезії планують перенести столицю країни з Джакарти, стало відомо у квітні цього року.