На протестах в Гонконзі поранено 15 поліцейських

У Гонконзі четвертий місяць тривають протести

Напередодні поліція Гонконгу вперше застосувала водомети проти протестувальників, а також використовувала зброю.

Поліція Гонконгу заявляє про 15 постраждалих правоохоронців в ході зіткнень з радикально налаштованими демонстрантами, 30 з яких були затримані. Про це йдеться в прес-релізі поліції.

Як повідомлялося, напередодні в Гонконзі продовжилися антиурядові протести, поліція застосувала сльозогінний газ для розгону натовпу, а потім водяні гармати для розчищення встановлених демонстрантами барикад.

Поліція заявляє, що деякі радикально налаштовані протестувальники заблокували кілька доріг у місті, паралізувавши рух транспорту. Вони також кидали цеглини і світили лазерами у правоохоронців.

Поліція зазначає, що ввечері велика група вкрай жорстоких демонстрантів розорила магазини та розважальні заклади” на одній з площ міста. Вони кидали різні предмети в поліцейських. Один зі співробітників поліції впав на землю, його протестувальники оточили і почали бити.

Тоді шість поліцейських дістали пістолети. Для забезпечення безпеки інших співробітників “один з поліцейських зробив попереджувальний постріл у небо”. Незабаром після цього демонстранти розійшлися по інших районах міста.

“У ході операцій 15 поліцейських було поранено і відправлено на лікування до лікарні… Поліція затримала 29 чоловіків і жінок у віці від 12 до 48 років”, – йдеться в заяві.

Протестувальники були затримані у зв’язку з участю в незаконному зборах, їх звинувачують у незаконному володінні зброєю і нападі на співробітників поліції. Правоохоронці засудили насильство, яке “вийшло за рамки цивілізованого суспільства”.

Масові протести в Гонконзі почалися після розгляду поправок до закону про екстрадицію правопорушників за запитом Пекіна в материковий Китай.

Нинішні акції протесту стали наймасовішими в Гонконзі з часу передачі цієї колишньої британської колонії Китаю в 1997 році.