Іранським жінкам дозволили раз сходити на футбол

Іранським жінкам не дозволяють відвідувати футбол через лайку чоловіків

Влада Ірану вирішила дозволити жінкам відвідати матч кваліфікаційного відбору на чемпіонат світу проти Камбоджі.

В Ірані дозволили жінкам, яким заборонено відвідувати футбольні матчі, сходити на гру відбіркового турніру до чемпіонату світу. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як заявив заступник міністра спорту Джамшид Тагізаде, жінки зможуть прийти на стадіон Азаді в Тегерані на кваліфікаційний матч команди проти Ірану Камбоджі 10 жовтня.

Влада Ірану заявляє, що заборона відвідувати стадіони береже жінок від лайки, яка звучить від уболівальників-чоловіків. Заборона, що діє вже кілька десятків років, лише зрідка знімали для окремих груп глядачок.

Зазначимо, нещодавно в інший ісламській країні почали змінювати правила для жінок. У саудівській Аравії різкі послаблення в суспільній сфері почалися після приходу до влади Салмана бен Абдель Азіза Аль Сауда в 2015 році і призначення їм у 2017 році свого 31-річного сина − Мухаммеда бен Салмана − спадкоємцем престолу.

У минулому році саудівські жінки отримали право самостійно водити автомобіль.

А минулого тижня набули чинності поправки до чинного законодавства, що стосуються зрівняння у правах жінок і чоловіків. Тепер дорослим жінкам дозволено подорожувати без дозволу чоловіка-родича, а також грати більш значну роль у сімейних справах.