Бразилія задіяла війська для гасіння пожеж в Амазонії

Світове співтовариство стурбоване масштабами пожеж в Амазонії

По всій Бразилії зареєстровано близько 80 тисяч пожеж, що є найвищим показником з 2013 року.

Президент Бразилії Жаир Болсонаро дозволив військові операції в семи штатах країни для боротьби з масштабними пожежами у лісах Амазонії, повідомляє Reuters.

Болсонаро також повідомив про прийняття пропозиції прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху про надання літака і спеціалізованої підтримки для операцій з пожежогасіння.

На даний момент бразильські військові літаки скидають воду на палаючий ліс. В гасінні пожеж задіяні понад 43 тисяч солдатів.

За даними агентства космічних досліджень INPE, по всій Бразилії до 24 серпня зареєстровано близько 80 тисяч пожеж, що є найвищим показником принаймні з 2013 року.

Раніше бразильські штати Пара, Рондонія, Рорайма, Токантінс, Акко і Мату-Гросу, Амазонас звернулися з проханням про військову допомогу в гасінні пожеж в Амазонії.

Пожежі викликали протести по всьому світу і стали головною темою для занепокоєння на зустрічі G7 в Біарріце на півдні Франції. Світові лідери на саміті домовилися допомогти країнам, постраждалим від пожеж.

Раніше глава Євроради Дональд Туск заявив, що ЄС відкладе підписання торгової угоди з Бразилією через бездіяльність місцевої влади у боротьбі з лісовими пожежами в Амазонії.