У Празі пропонують Росії забрати пам’ятник маршалу радянського

Адміністрація міста втомилася відмивати монумент від фарби, якою його обливають місцеві жителі.

Голова адміністрації району Прага-6 Ондржей Колар, де розташований пам’ятник маршалу радянського Івану Конєву, вважає недоцільним відновлювати пам’ятник після чергового обливання фарбою і готовий віддати його в Росію. Про це в п’ятницю, 23 серпня, повідомляє Radio Praha.

Колар каже, що адміністрація району Прага 6 зараз готує лист у посольство РФ, в якому запропонує забрати статую на свою територію. Таке рішення пропонується, щоб запобігти подальші акти вандалізму, оскільки пам’ятник опиниться на території іншої держави.

Колар підкреслив, що пам’ятник регулярно обливають фарбою, і він не бачить сенсу “витрачати гроші мешканців Праги-6 на те, що вони не хочуть у себе бачити”. Він також заявив, що в цей раз статую не будуть відмивати від червоної фарби на кошти мешканців Праги.

“Цього разу ми вирішили залишити його (пам’ятник – ред.) таким, який він є, тому що, і це моя суб’єктивна думка, написи зроблені червоною фарбою говорять правду”, – підкреслив Колар.

Зараз на монументі залишили написи червоною фарбою: “Ні кривавому маршалу!” і “Ми не забудемо”. Остання натякає на роль Конєва у придушенні “Празької весни” в кінці 1960 років.

Нагадаємо, днями пам’ятник радянському маршалу Конєву в Празі в черговий раз облили червоною фарбою.

Нагадаємо, раніше був затриманий чоловік, який поглумився над могилою бійця АТО.