У Франції починається саміт G7

У Франції стартує саміт G7

Головним пріоритетом саміту в цьому році буде тема боротьби з нерівністю. Також учасники зустрічі приділять особливу увагу Україні, ситуації в Ірані, Сирії, Лівії та на Близькому Сході.

У місті Біарріц на південно-заході Франції в суботу, 24 серпня, стартує саміт “Великої сімки”, повідомляє Укрінформ.

Згідно з програмою саміту, увечері в суботу президент Франції Емманюель Макрон буде зустрічати і вітати глав держав і урядів G7. Далі лідери зберуться на неформальний обід.

У неділю зустріч високого рівня розпочнеться з робочої сесії, присвяченій питанням безпеки і оборони, а також глобальній економіці, економічному зростанню і торгівлі.

Лідери особливу увагу приділять Україні, ситуації в Ірані, Сирії, Лівії та на Близькому Сході.

Далі у форматі робочого обіду глави держав і урядів G7 разом із запрошеними партнерами обговорять головну проблематику саміту – боротьбу з нерівністю, включаючи пропозиції у подоланні гендерної нерівності.

Наступна робоча сесія у другий день саміту буде присвячена партнерства з Африкою.

У неділю ввечері лідери зберуться на вечерю в розширеному форматі – разом з подружжям.

У понеділок, в заключний день саміту глави держав та урядів обговорять проблеми клімату, захисту біологічного розмаїття і океанів, а також проведуть робочу сесію з питання цифровий трансформації.

Відзначається, що Франція, яка цього року головує в G7, головним пріоритетом саміту визначила боротьбу з нерівністю.

“Новий формат саміту в Біарріце, який включає партнерські країни, зокрема африканських, а також ключових представників громадянського суспільства, надасть загальні відповіді, як боротися з усіма формами нерівності”, – заявили у французькому головуванні.

Для досягнення цієї мети Франція визначила п’ять пріоритетів: боротьба з нерівністю можливостей, просування ґендерної рівності, забезпечення доступу до освіти і високоякісної медицині; зменшення нерівності в захисті планети шляхом фінансування заходів із запобігання змін клімату, яка грунтується на збереженні біорізноманіття та океанів; вжиття заходів заради миру, протидія загрозам безпеки, тероризму, які послаблюють основоположні принципи товариств; використання можливостей, створених цифровими технологіями і штучним інтелектом, з метою просування етичних і орієнтованих на людину питань; відновлення рівноправного партнерства з Африкою.

З метою обговорення та вирішення проблем нерівності на саміт в Біарріце запрошені лідери восьми країн-партнерів: Австралія, Чилі, Індія, Південна Африка, Буркіна Фасо, Сенегал, Руанда і ПАР.

“Велика сімка”, або G7, є неформальним об’єднанням Франції, США, Великобританії, Німеччини, Японії, Італії, Канади, а також Європейського Союзу. Ці найбільш економічно розвинені світові держави становлять 50% глобальної економіки, поділяють загальні цінності свободи і демократії, мають колективне прагнення вирішувати глобальні проблеми планети.

Раніше повідомлялося, що Макрон закликав обговорити на G7 лісові пожежі в Амазонії.

У свою чергу Трамп неодноразово висловлював небажання їхати на саміт, зокрема, із-за того, що там, на його думку, будуть приділяти занадто багато уваги питанням екології.