У Данії перевірять 10 тисяч вироків з-за технічної помилки

Система, яку використовували поліцейські, неправильно відображала геолокацію телефонів. Невірні дані використовували в якості доказів у суді, з-за чого могли постраждати невинні люди.

Поліція Данії перевірить 10,7 тисяч обвинувальних вироків з-за помилки у визначенні геолокації телефонів. Про це повідомляє The New York Times у суботу, 24 серпня.

Судові рішення з 2012 року, в яких враховувалися дані про місцезнаходження обвинувачених, отримані від мобільних операторів, будуть переглянуті.

До невірних обвинувальних вироків могли призвести дві помилки. Перша пов’язана з системою поліції, яка перетворювала необроблені дані від стільникових операторів докази. У процесі роботи вона пропускала частину даних і створювала менш детальне зображення локації мобільного. Друга помилка призвела до невірної прив’язці телефонів і конкретних стільникових вишок. Таким чином зі злочинами могли зв’язати невинних людей.

Поліція виявила і виправила помилку в своїй системі тільки в березні 2019 року. Прокуратура Данії на два місяці припинить використовувати дані про місцеперебування підозрюваних від стільникових операторів і проведе розслідування інших можливих помилок.

Влада збирається переглянути всі справи, в яких невірні мобільні дані стали вирішальним фактором при винесенні вироку. Першими розглянуть справи тих, хто вже сидить у в’язниці.

Як повідомлялося раніше, NASA розслідує перше злочин, вчинений у космосі.