Трамп не хотів їхати на саміт G7 – ЗМІ

Трамп висловлював небажання їхати на саміт G7

Президент США наголошував, що вважає це марною тратою часу.

Президент США Дональд Трамп протягом останніх місяців висловлював невдоволення у зв’язку з необхідністю відвідати саміт країн “сімки” в Біарріце, зокрема, із-за того, що там, на його думку, будуть приділяти занадто багато уваги питанням екології. Про це повідомив телеканал CNN.

За словами джерел, американський лідер “заявляв помічникам, що не розуміє, навіщо йому взагалі бути на саміті G7”. Він ніби підкреслював, що вважає це марною тратою часу. Як констатує телеканал, до кінця весни поточного року в Білому домі не було ясності щодо того, чи має намір Трамп приїхати на саміт.

Як зазначають джерела, Трамп висловлював невдоволення у зв’язку з тим, що на зустрічі будуть обговорювати питання, що стосуються захисту навколишнього середовища, забруднення океанів. Американський президент нібито хотів би замість цього присвятити час обговорення світової економіки, ситуації в США, а також роботи його адміністрації. Помічники Трампа домагалися того, щоб на саміті більше уваги приділили економічних питань.

За твердженням телеканалу, Трамп згадував, що не бажає їхати на саміт, в розмовах з президентом Франції Емманюель Макроном і прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе, а також іншими лідерами. Вони закликали президента США не пропускати зустріч в Біарріце.

Саміт Групи семи пройде в Біарріце на південно-заході Франції з 24 по 26 серпня. В Групу семи входять Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія. Президент Франції раніше заявляв про необхідність обговорення на зустрічі лісових пожеж в Бразилії.

Саміт G7 вперше може завершитися без спільної заяви