NASA розслідує перше злочин, вчинений у космосі

Астронавт отримала доступ до банківського рахунку своєї колишньої дружини і стежила за її фінансовими операціями, перебуваючи на МКС.

Американське аерокосмічне агентство перевіряє інформацію про те, що астронавт Енн МакКлейн отримала доступ до банківського рахунку своєї колишньої дружини, перебуваючи на Міжнародній космічній станції. Це може бути першим злочином, скоєним в космосі, повідомляє The New York Times у суботу, 24 серпня.

Колишня дружина астронавта Саммер Уорден подала скаргу у Федеральну торговельну комісію. При цьому сама МакКлейн, яка вже повернулася з космосу, повідомила через адвоката, справді стежила за рахунками колишньої дружини – хотіла переконатися, що фінанси сім’ї в порядку, і що вдається оплачувати рахунки і доглядати за дитиною, якого МакКлейн і Уорден виховували до розлучення. Уорден є біологічною матір’ю дитини.

“Вона (МакКлейн) категорично заперечує, що зробила щось погане”, – говорить адвокат Рости Хардін.

Згідно з чинним на МКС правилами, які встановили США, Росія, Японія, Канада і Євросоюз, на людей і майно в космосі поширюється національне право. Відповідно, американець, який скоїв злочин у космосі, буде підкорятися американському законодавству, японець – законами Японії.

У правилах також обговорюється можливість видачі злочинця на Землю в іншу країну, якщо там вирішать притягнути до відповідальності громадянина іншої держави за злочини в космосі.

Нагадаємо, що раніше в Еміратах дружина подала на розлучення, тому що її чоловік “дуже добрий”.

Також повідомлялося, що друзі зірвали джекпот десять років використавши ті ж цифри.