Вчені з Кенії зберегли яйцеклітини вимираючого білого носорога

Вчені будуть намагатися врятувати зникаючий вид носорога

У світі залишилося всього дві самки цього виду. Останній самець помер у березні 2018 року, але вченим вдалося зберегти сперматозоїди.

У Кенії команда ветеринарів змогла отримати десять яйцеклітин у двох, що залишилися в світі самок північного білого носорога. Про це повідомляє ВВС у п’ятницю, 23 серпня.

Мати і дочка – Наджин і Фату – живуть під цілодобовою охороною в заповіднику в Кенії. Вчені сподіваються запліднити їх яйцеклітини збереженими сперматозоїдами нині покійних північних білих носорогів. Останній самець цього виду помер у березні 2018 року.

При цьому з-за генетичних відхилень самі Наджин і Фату нездатні виносити плід. Запліднених ембріонів підселять в організм сурогатної матері – самки південного білого носорога.

Вчені прийшли до висновку, що генетично південний і північний вигляд дуже близькі і, ймовірно, кілька тисяч років тому розмножувалися між собою. Колись браконьєри практично винищили і південний підвид: століття тому їх залишилося кілька сотень. Зусиллями екологів вдалося підняти популяцію до 20 тисяч тварин.

Північні білі носороги ж практично повністю зникли з-за браконьєрства та знищення їх природного середовища існування. Раніше вчені запліднили яйцеклітини південного білого носорога сперматозоїдами північного виду в надії створити гібрид.

Нагадаємо, що раніше білий носоріг вперше народився після штучного запліднення.

Також повідомлялося, що самку вимираючого виду носорога вбили через сантиметри рогу.