США, Китай і Росія посперечалися в Радбезі ООН

Засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку 22 серпня

Російські, американські та китайські дипломати посперечалися про погрози з-за ядерної зброї з боку один одного.

На екстреному засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку, яке було скликано у четвер, 22 серпня на вимогу Москви і Пекіна, російські, американські та китайські дипломати посперечалися про погрози з-за ядерної зброї з боку один одного.

Виступаючи на брифінгу, виконуючий обов’язки постпреда Росії при ООН Дмитро Полянський, сказав, що після розриву американцями Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) під загрозою опинився і угода про обмеження стратегічних наступальних озброєнь СНО − III.

За його словами, у Вашингтоні неодноразово давали зрозуміти, що не зацікавлені у збереженні цієї угоди в існуючому вигляді. Крім того, він заявив, що світ стоїть в одному кроці від неконтрольованої гонки озброєнь з-за геополітичних амбіцій США.

Сполучені Штати домагаються отримання односторонніх військових переваг за рахунок виходу з ДРСМД, заявив постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь, виступаючи на засіданні Радбезу.

За його словами, цей вихід переслідує односторонні цілі і являє собою відхід США від виконання міжнародних зобов’язань.

У свою чергу виконуючий обов’язки постпреда США при організації Джонатан Коен заявив, що США мають намір розробляти і випробовувати ракетні системи, раніше заборонені ДРСМД, посилаючись при цьому на загрози з боку Москви і Пекіна.

Він вказав, що дії Росії і Китаю ведуть до того, що відбувається розмив основи безпеки, і США не мають наміру ігнорувати цю ситуацію.

“Ми не будемо сидіти склавши руки і зробимо необхідні заходи для забезпечення своєї безпеки та безпеки наших союзників, це передбачає випробування і розробку систем для протидії тим загрозам, з якими ми стикаємося”, − зазначив Коен.

18 серпня Пентагон провів випробування крилатої ракети, яка вразила ціль на відстані понад 500 км.

ДРСМД забороняв виробництво і випробування ракет з дальністю від 500 км до 5,5 тис. км. В Пентагоні уточнили, що проводилися випробування різновиди крилатої ракети