Китай підвищить мита на товари із США на $75 млрд

Пекін вирішив ввести мита на 5078 товарних позицій з США в два етапи – з 1 вересня та 15 грудня.

Китай підніме з 1 вересня і 15 грудня ввізні мита на 10% і 5% на імпортну продукцію з США на загальну суму $75 млрд. Про це йдеться в повідомленні Комітету з тарифів і зборів при Держраді КНР в п’ятницю, 123 серпня.

“Комітет з тарифів і зборів прийняв рішення підвищити ввізні мита на 5078 товарних позицій з США загальним обсягом $75 млрд на 10% і 5%. Вони набудуть чинності відповідно з 12:01 1 вересня 2019 року і з 12:01 15 грудня 2019 року”, – сказано в повідомленні.

Як наголошується в заяві, заходи прийняті у відповідь на протекціонізм і унілатерализм з боку США. “Такі дії Сполучених Штатів призвели до подальшої ескалації китайсько-американських торговельних непорозумінь і завдали величезної шкоди інтересам КНР, США та інших держав. Вони також створили серйозну загрозу принципам багатосторонньої торговельної системи та вільної торгівлі”, – йдеться в повідомленні.

З 15 грудня Китай збільшить на 25% і 5% ввізні мита на американські автомобілі та запчастини.

Нагадаємо, з 1 січня Китай призупинив на три місяці стягнення мита на американські автомобілі та запчастини. 31 березня вжиті заходи були продовжені на невизначений термін.

Раніше президент США Дональд Трамп повідомив, що з 1 вересня Вашингтон введе нові мита у розмірі 10% на товари з Китаю вартістю 300 мільярдів доларів. Нещодавно він повідомив про відстрочення введення мит до середини грудня.

Як відомо, США і Китай домовилися продовжити торгові переговори в вересні. Зустріч сторін в кінці липня завершилася передчасно.