Зеленський і Туск поговорили по телефону

Зеленський поговорив по телефону з Туском

Політики обговорили можливе повернення Росії у Велику вісімку. Туск запевнив, що позиція ЄС щодо цього питання залишається незмінною: повернення РФ неприпустимий.

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Європейської ради Дональдом Туском. Про це повідомила прес-служба президента України у четвер, 22 серпня.

Дональд Туск підтримав стурбованість Президента України у зв’язку з заявами про можливість повернення Росії у Велику вісімку.

Володимир Зеленський закликав Європейський Союз висловити рішучу позицію про неможливість повернення РФ у Велику вісімку без усунення причин, за якими Росію з неї свого часу виключили, – окупації Криму та агресії на Донбасі.

Дональд Туск запевнив Зеленського незмінності спільної позиції ЄС щодо солідарності з Україною і пообіцяв, що буде відстоювати таку позицію під час саміту Великої сімки 24-26 серпня у Франції.

Зеленський також 22 серпня направив всім лідерам країн G7 окремі письмові звернення з закликом і надалі посилювати свою підтримку Україні.

Нагадаємо, що раніше Зеленський запропонував українцям провести флешмоб до Дня прапора.

Також повідомлялося, що Зеленський і Трюдо засудили плани повернути РФ в G7.