В Україні продають маніфест стрілка з Крайстчерча – ЗМІ

Один з українських сайтів продає друковану версію маніфесту Брентона Тарранта, убив більше 50 чоловік, пишуть ЗМІ.

Один з українських сайтів продає друковану версію маніфесту стрілка з новозеландського Крайстчерча. Як пише видання The New Zealand Herald, у зв’язку з цим влада країни вирішили звернутися до Україні.

Як повідомляється, прем’єр-міністр країни Джасінда Ардерна доручила новозеландському зовнішньополітичному відомству встановити контакт з Україною щодо інформації про те, що один з українських сайтів нібито продає за 4 долара друковану версію 87-сторінкового “маніфесту” стрільця. Операції здійснюються через зашифрований месенджер.

“Це огидно, але у нас є тільки можливість контролювати те, що відбувається в межах нашої юрисдикції. Але я не вагаючись поділюся думкою Нової Зеландії з Україною. Я без вагань попросила міністерство закордонних справ встановити такого роду контакти”,- заявила вона.

Нагадаємо, 15 березня 2019 року під час терактів у двох мечетях Крайстчерча був убитий 51 людина. Підозрюваним у справі вважається затриманий 28-річний австралієць Брентон Таррант, якого, як передбачається, дотримується расистських та правоекстремістських поглядів. Йому загрожує довічний термін ув’язнення. Таррант з 2017 року мав дозвіл на зброю. Як мінімум одну одиницю зброї передбачуваний злочинець придбав законним чином через інтернет. Суд у його справі розпочнеться у травні 2020 року.

Зазначимо, що у своєму маніфесті Таррант розповів, що він нібито бував в Україні.